Gra w golfa

Jak wybrać rolki do jazdy szybkościowej?

Ze względu na zamiłowanie do szybkości, wielu rolkarzy z czasem dąży do coraz bardziej wydajnych rolek. Bardzo często rolkarze fitness pozwalają się skusić rolkom szybkościowy. I owszem, jeśli chcesz poczuć prawdziwy wiatr we włosach musisz zmienić swoje rolki do fitnessu na rolki do jazdy szybkiej, aby uzyskać spartański komfort modeli szybkobieżnych.

Czym różnią się rolki do jazdy szybkiej od zwykłych?

Istnieje wiele różnic konstrukcyjnych między rolką fitness a tą do jazdy szybkiej, które dostaniesz na https://freeskate.pl/k/rolki/jazda-szybka/. Pierwsze różnice na pierwszy rzut oka są dość oczywiste: but rolek fitness jest wyższy! Obejmuje całą kostkę i aż do goleni, co zapewnia dobre podparcie i dużą kontrolę nad rolką. W butach rolek do jazdy szybkiej cholewa jest zdecydowanie niższa i prawie nie dochodzi do kostki, dzięki czemu stopa jest bardziej swobodna w ruchach, a podparcie jest zredukowane do ścisłego minimum.

Komfort jazdy w rolkach szybkościowych a fitness

Jeśli chodzi o komfort, to też jest zupełnie inny. Jest to ta sama różnica, co między siedzeniami Sedana i Formuły 1. Rolka fitness jest wyposażona w grubą i miękką wyściółkę, podczas gdy rolka szybkościowa ma tylko cienką warstwę wyściółki oddzielającą stopę od łożyska. Komfort jest dość spartański. Czemu? Ponieważ gruba wkładka, taka jak ta którą ma rolka fitness, rozprasza siłę pchania podczas jazdy, podczas gdy w rolkach szybkościowych energia jest bezpośrednio przekazywana do buta, ramy i podłoża, co właśnie pozwala na uzyskanie tej wymarzonej prędkości, której się oczekuje od takich rolek. Jeśli więc chcesz uzyskać szybkość nie da się inaczej – musisz nieco zrezygnować z wygody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *